Haber

Xi Özel Sektörün Sağlıklı ve Kaliteli Gelişimine Vurgu Etti

PEKİN, 7 Mart (Xinhua) — Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, sağlıklı ve kaliteli kalkınma için özel şubeyi gerçek haliyle yönlendirmeye davet etti.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkez Askeri Komite Lideri olan Xi, Pazartesi günü Çin Ulusal Demokratik İnşaat Derneği ve Tüm Çin Sanayi ve Sanayi Derneği’nin katıldığı toplantıda açıklama yaptı. Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı 14. Ulusal Komitesi’nin ilk oturumu. Ziyareti sırasında Ticaret Federasyonu’ndan ulusal siyasi danışmanları tanıttı. Xi, danışmanlar grubu toplantılarına katılarak onların görüş ve önerilerini dinledi.

Xi, ÇKP Merkez Komitesinin kamu kesimini her zaman şaşmaz bir şekilde pekiştirdiğini ve geliştirdiğini ve bire bir olarak kamu dışı şubenin gelişimini teşvik ettiğini, desteklediğini ve yönlendirdiğini vurguladı.

Xi, “Kamu dışı sektörün ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasındaki statüsünün ve işlevlerinin değişmeden kalmasını sağlayan ÇKP Merkez Komitesi, sektörün gelişimini tereddütsüz bir şekilde teşvik etme, destekleme ve yönlendirme ilke ve politikalarına her zaman bağlı kalmıştır. , sektöre sağlam bir ortam ve daha fazla fırsat sunarak değişmeden devam etmesini sağlıyor.”

Xi ayrıca ÇKP Merkez Komitesinin her zaman özel işletmelerin ve girişimcilerin “ailenin bir parçası” olduğuna inandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu