Haber

Tip Ankara Milletvekili Adayı Bingöl, “Eşim Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevle çalışıyordu.

Türkiye Personel Partisi Ankara 3. Bölge 1. sıra milletvekili adayı vergi uzmanı Ozan Bingöl, “Eşim birkaç yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli olarak çalışıyor. Adaylığım açıklandıktan sonra bakanlıktaki görevine son verildi. 24 saat sonra.”

TİPİ Ankara 3. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, bugün; Fox TV canlı yayınına katıldı. Seçim bölgesi bazında rakibinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olduğunu söyleyen Bingöl, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu seçimde adil bir yarıştan, rekabet eşitliğinden bahsedebilir miyiz? Bir yanda Başkan Yardımcısı var… Onun altında makam arabaları, kamu kaynakları, hazine yardımları, hesapsız ofis harcamaları var. El, tutkuyla peşinden koştuğumuz bir çabamız var ama biz bir şeye inandık: Halkın vicdanı, halkın iradesi, halkın oyu… Üstelik mücadele göründüğü gibi değil. Türk Personel Partisi’nden milletvekili adaylığımın açıklandığı gün bir olay daha yaşadık.Eşim birkaç yıldır Milli Eğitim Bakanlığında çalışıyordu. açıklanmasının üzerinden 24 saat geçmeden bakanlık görevine son verildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nı tarikat ve cemaatlere teslim edenler, 6 yaşındaki kızın evlenmesine göz yumanlar, adaylığımın açıklanmasından 24 saat geçmeden eşimin bakanlıktaki görevine son verdiler.”

Bingöl, eşinin sürülüp sürülmediği sorusuna; “Okula geri gönderildi. Burada adil rekabetten bahsedebilir miyiz? Bunu bu işi yapanlar, sorumlular bilsin. Korkmayacağız, yılmayacağız, çalışmaya devam edeceğiz. Şunu unutmasınlar: Kaygıyı aslında 12 yaşımdayken Madımak’ta bıraktım.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu