Haber

Numan Kurtulmuş: “Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, şanlı bayrağımız uğruna şehit düşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm Milli Mücadele…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Misak-ı Milli’nin millet ve en yüksek değerler için ayağa kalkmasının ve bağımsızlık uğruna mücadele etmesinin büyük bir onur olduğunu ifade etti.

Kurtulmuş, Sivas Kongresi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, Sivas Kongresi’nin Milli Mücadele’nin dönüm noktalarından biri olduğunu, manda ve himayenin kesin olarak reddedildiği zor günlerin yaşandığını belirtti. aziz millet hürriyet, istiklal ve istikbal için çaba harcadı. kaydedildi.

Bağımsızlığın Sivas Kongresi’nin çok değerli bir unsuru olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, milli iradeyi, istiklali ve Misak-ı Milli ruhunu Milli Mücadele’nin yol haritası olarak düzenleyen Sivas Kongresi’nde tam bağımsızlığın yolunun çizildiğini söyledi. Türkiye Milli Mücadele’nin karargâhı açıldı. Kurtuluş Savaşı’nı da yönetecek ilk Meclis’in temellerinin atıldığını hatırlattı.

Kurtulmuş, “Misak-ı Milli, millet için büyük bir şereftir ve bağımsızlık için ayağa kalkmanın ve mücadele etmenin en büyük bedeli, Sivas Kongresi’nde en yüksek sesle tüm dünyaya ilan edilmiştir. 104 yıl önce şanlı atalarımız, emin adımlarla yürüdüğümüz “Güçlü ve Büyük Türkiye” yolumuzu aydınlatıyor.Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Bize bu kutsal vatanı emanet eden, yüce bayrağımız uğruna şehit olan Atatürk’ün ruhları şad olsun.” sözlerini verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu