Haber

Mustafa Berkay Akbaş Sokak Basketbol Turnuvası Başladı

10 Aralık’ta düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 19 yaşındaki tıp öğrencisi Mustafa Berkay Akbaş anısına bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Mustafa Berkay Akbaş Sokak Basketbol Turnuvası” İstanbul Beşiktaş’ta başladı. 2016.

Sinop Belediyesi ve Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü’nün Barış Manço Parkı’nda düzenlediği turnuvaya 7 ilden 42 grup katılıyor.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz turnuvanın açılışında yaptığı konuşmada sokak basketbolunu Mustafa Berkay Akbaş adına genişleteceklerini belirterek, “Berkay’ın vefatından sonra ailesinin yüzlerce çocuğu oldu. Farklı illerden çocuklarımız da oldu. oğulları.” söz konusu.

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan da Mustafa Berkay Akbaş’sız 7 yılın geçtiğini belirterek, “Yaşasaydı aramızda doktor olarak insanlığa hizmet edecekti. Maalesef terör saldırısında kaybettik. Onun anısına düzenlenen turnuvada Berkay’dan sonra binlerce Berkay’ımız oldu.” dedi.

Mustafa Berkay’ın babası Sinop Ticaret ve Sanayi Odası İcra Kurulu Başkanı Salim Akbaş, spor sevincini paylaşmak için bir yere geldiklerine işaret ederek, “Sinop’ta spor camiasında güzel şeyler yapılıyor. Buradaki kardeşlerimiz yeni oluşumlar oluşturacaklar. dostluklar, yeni dostluklar ve buradan mutlu ayrılıyoruz. Burada kazanan dostluk, kardeşlik ve barıştır. Bu nedenle emeği geçen herkese ve sporcularımıza teşekkür ediyorum.” terimini kullandı.

Açılışta Mustafa Berkay Akbaş’ın fotoğrafı ile pasta kesildi. Turnuvanın ilerleyen saatlerinde Mustafa Berkay Akbaş’ın Fenerbahçe taraftarı olması ve kulübün 1907 yılında kurulması nedeniyle ilk maç saat 19.07’de başladı.

Turnuvaya Sinop Vali Yardımcısı Ali Osman Bulat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ve Mustafa Berkay Akbaş’ın annesi Zeynep Akbaş, arkadaşları, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmanın finali 21 Temmuz’da oynanacak.

konyaalti-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu