Haber

Medvedev: Ukrayna’nın Rusya’ya yönelik saldırıları askeri eylemler değil, terör saldırılarıdır

Ukrayna sınırına yakın Volgograd Bölgesi’bulunan Prudboy askeri eğitim merkezini ziyaret Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Medvedev,Son dönemde yoğunlaşan Kiev’in Rusya’ya yönelik saldırılarını eleştirdi.

Medvede, Kiev rejiminin saldırılarının askeri eylemler değil, terör saldırıları olduğuna dikkat çekti. v, “Bu, savaş kurallarına uymuyor. Böyle bir saldırının amacı ne olabilir? Sivil halka zarar vermek. Tek sebep, bu imha araçlarının, insansız hava araçlarının, orduya zarar verebilecek kapasitede olmasıdır.” ve devlet tesisleri. Yani basit bir amacı var: sivil halka zarar vermek, zarar vermek. Bu bir terör eylemidir.”terimleri kullandı.

Ukrayna’nın terörist gibi davrandığının altını çizen Medvedev,Hiçbir ülkenin teröristlerle anlaşma yapmadığını ve teröristlerin yok edilmesi gerektiğini vurguladı.

Rus yetkili, Yok edilmeleri gerekiyor. Ve sadece bireysel olarak değil. Ukrayna’da ortaya çıkan bu ‘kovan’, bu rejim tamamen yıkılmalıdır. Aksi takdirde her zaman tehdit oluşturacak ve bir yılı aşkın süredir yürüttüğümüz operasyona benzer bir operasyon her zaman yapılmak zorunda kalacaktır.”uyardı.

bayat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu