Haber

Marmaris Belediyesi Ekipleri, Baba ve 3 Kızını Enkazdan Canlı Çıkardı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkisi altına alan iki büyük depremin ardından Antakya’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Marmaris Belediyesi Arama Kurtarma Timi (MABKE), 63. saatte Suriyeli baba ve 3 kızını enkazdan sağ çıkardı. depremin. MABKE ekibi, diğer arama kurtarma ekipleriyle birlikte başka bir enkazdan 1 erkek ve hamile kadını kurtardı.

Belediye bünyesinde kurulan MABKE, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkisi altına alan iki büyük depremin ardından 6 kişilik bir grupla afet bölgesine sevk edildi. AFAD ekipleriyle koordineli olarak ilk etapta Hatay’ın Kırıkhan ilçesine ulaşan ekip, 52. saatte Eymen (3) ve Esra (7) adlı iki küçük çocuğu enkazdan sağ olarak çıkarmayı başardı. Kırıkhan’dan Antakya’ya geçen grup, Cumhuriyet Mahallesi Mezarlık mevkiinde çalışmalara başladı. Binayı dinleyen ve apartmanın enkazında canlı yayın olduğunu tespit eden MABKE grubu, sesin geldiği yere ulaşmak için betonu kazmaya başladı. Sesin olduğu yerde bir baba ve 3 kızının olduğu görüldü.

Yaralı baba, önce 3, 4 ve 7 yaşlarındaki üç kızını Marmaris Belediyesi Arama Kurtarma Grubu çalışanına teslim etti, ardından kendisi enkazdan çıkarıldı. Suriyeli aile sağlık ekiplerine teslim edildi. Annenin hayatını kaybettiği öğrenildi.

HAMİLE BİR KADIN DA KURTARILDI

Ailenin ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde 6 katlı binanın dördüncü katında enkaz altında kalan bir kişiyi diğer kurtarma ekipleriyle birlikte kurtaran ekipler, aynı enkazdan bir erkek ve hamile bir kadını çıkardı. Bölgede görev yapan MABKE ekibinden Selma Kılıç, Yavuz Maden, Ferit Savaşkan, Hakan Şahin, Yunus Çelik ve İbrahim Aktaş’a teşekkür eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Sizinle gurur duyuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu