Haber

Kocaeli’de 2 tırda 107 kilo eroin ele geçirilen sanıklar yargılanıyor

Kocaeli’de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 TIR’da 107 kilo eroin ele geçirilen 4 zanlının yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar İ.K, MFK, MMK ve AK ile avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanık İ.K, ele geçirilen eroini Yüksekova’dan aldığını, diğer sanıkların olayla ilgilerinin bulunmadığını iddia etti.

İlaç nakliyesinin maliyetinin bu kadar ağır olacağını tahmin etmediğini belirten İ.K, “Ne MMK ne de diğerlerinin uyuşturucudan haberi yok. Sonucunun bu kadar ağır olacağını bilseydim yapmazdım” dedi. Bu iş üst üste iki kamyonla.” dedi.

İ.K, kendi aracına 50 kilo, oğlunun aracına da 57 kilo eroin yerleştirdiğini kaydetti.

MFK ise babasının Yüksekova’dan aldığı uyuşturucuyu bilgisi dışında aracına yerleştirdiğini öne sürerek, aracında uyuşturucu madde olduğunu bilmediğini öne sürdü.

Sanık MMK’nın otobüsün parasını vermemek için tır şoförü olan İ.K’nin TIR’ına bindiğini savunarak, “Ağabeyim İ.K’yi aradı. , Hiçbir akrabam yok. Aracında uyuşturucu olduğunu bilmiyordum.” terimleri kullandı.

Sanık AK ise uyuşturucu madde ile ilgisinin olmadığını ve bu olay nedeniyle eğitim hayatının olumsuz etkilendiğini belirterek tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu üretimi ve ticaretini engelleme çalışmaları kapsamında 13 Ekim 2021’de Anadolu Karayolu üzerinde 2 TIR’ı durdurdu.

Narkotik dedektör köpeği “Talisca”nın bulunduğu tırlarda yapılan aramada, tır çatı iskeletine gizlenmiş 477 paket içerisinde 107 kilo eroin ele geçirildi.

Gözaltına alınan 4 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mercilerce tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu