Haber

Kılıçdaroğlu: Seçimi kazanırsak muhalefeti destekleyen seçmenden sokağa çıkmamasını rica ediyorum

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine kilitlenmişken, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

“PROVOKASYONA AÇIK BİR ORTAM OLABİLİR”

14 Mayıs gecesi seçimi kazanması halinde muhalefeti destekleyen seçmene değerli bir davette bulunan Kılıçdaroğlu, “Neşeli gösterilerle sokağa çıktığınızda infial olabilir, bazıları provokasyon yapabilir. Silahlı unsurlar sokağa çıkabilir. Bu nedenle buna izin vermeyecek bir ortam oluşturmak zorundayız. Seçimi kazanırsak seçmenlerimizden sokağa çıkmamalarını rica ediyorum. Açık bir ortam olabilir. provokasyona, o ortamı yaratmamalıyız” dedi.

“HİÇBİR YARDIM DÜŞMEDİ, TERSİNE ARTTI”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle; “Şikâyet etmeyen grup yok neredeyse. Durum çok iyi, sarayda oturup 4-5 yerden maaş alanlar, bir bakıyorsunuz dış politika ile ilgili bir yazı bile okumamış insanlar atanıyor. Elçilik.Havuz medyasının da keyfi yerinde,onlara da kamu bankalarından para veriliyor.4-4,5 milyon hane sosyal yardım alıyor.Aslında bu sosyal yardımlar sınırlı sayıda ve şu propagandayla yapılıyor: Bakın hükümet değişirse alamıyorsunuz, bir anlamda tehdit ediyorlar, tıpkı yerel seçimlerde propaganda yaptıkları gibi, yardımlar kesilmemiş, aksine artırılmış gibi. Bireylerin onurunu belli etmeden korumak.Sağ elin verdiğini sol el görmez bu insani bir kuraldır.Sosyal yardımlar yapılırken parti ayrımı yapılmamıştır.Bakış açısı ne olursa olsun kişinin ekonomik durumu göz önünde bulundurulmuştur. AK Parti ise tam tersini yapıyor.

“BAZI HACKER’LARLA ANLAŞMA YAPILDIĞINI ÖĞRENDİK”

Sesleri ve görüntüleri değiştirerek olumsuz propaganda yapabilirler. Bu bilgi geldiğinde önce araştırdık, yurt dışından bazı hacker’larla anlaşma yapıldığını ve ödemelerin bitcoin üzerinden yapıldığını öğrendik. Bunu yapanlar uluslararası casus ağlarının tuzağına düşüyor.

“BİLGİLERİ VAR, AÇIKLAYIN ağabey”

Güçlerini kaybedeceklerini biliyorlar. İftira ve palavralarla seçimi nasıl kazanacağımızın peşindeler. Bu resim panik içinde olduklarını gösteriyor. Bilgileri var açıkla kardeşim. Biz açık insanlarız, evimizin mutfağını bile açtık. Üzücü olan, Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetenlerin çaresizliğidir. İnsan ırkında bir takım mahcubiyetler vardır, özel alana eşit şartlarda ulaşılır. Devletin tüm gücünü geri aldınız, karalama kampanyası başlatarak Kılıçdaroğlu’nu devirmeye çalışıyorsunuz. Yenemezsin kardeşim, yenemezsin. Ahlaklıysan bana gel, oturup tartışırsın.

“SEÇİM BİRİNCİ TURDA SONA ERECEK”

Devletini seven dürüst bürokratlar var. O dürüst bürokratlar, seçimlerin sağlıklı bir ortamda yapılmasını istiyor. Karalama kampanyalarının yanlış olduğunu, devlet içindeki organların tamamen bozulmadığını biliyorlar. Ülkemizin çıkarlarını her şeyden önce düşünürüz. Türkiye için demokrasi istiyoruz, medeni dünyanın bir modülü olmak istiyoruz. Kapak açıkken ne yapacağız? Seçim ilk tıpta bitecek. Tabandan bir değişim talebi geliyor. Türkiye’ye daha uygun şartları getireceğiz. Türkiye’yi ekonomik krizden çıkaracağız, çok kararlıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu