Haber

İsrail ekibi 10 yaşındaki çocuğu 5. günde kurtardı

? İsrail arama kurtarma ekibi, Zeytin Parçaları adını verdikleri insani yardım kapsamında depremlerden zarar gören bölgelerde çalışmalarını hızla sürdürüyor. İsrailli kurtarma ekipleri bu sabah Kahramanmaraş’ta 10 yaşındaki bir çocuğu enkazdan kurtardı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bugün 10 yaşındaki depremzedeyi enkazdan çıkaran ekibin komutanıyla görüştüğünü belirterek, ‘Kim bir hayat kurtarırsa tüm dünyayı kurtarmış olur. Zaten birçok dünyanın tebriklerini kurtarmayı başardınız mı? açıklama yaptı.

İsrail’den yapılan açıklamada, Zeytin Dalı adı verilen insani yardım kapsamında dün 8 kişinin enkaz altından kurtarıldığı, toplam 18 kişinin ise kurtarıldığı belirtildi. Açıklamada, “Bu sabah kurtarma ekipleri Kahramanmaraş’ta bir evin yıkıntıları arasında mahsur kalan 10 yaşındaki çocuğu 1 saat süren operasyonda bulup kurtardı. kurtarma sırasında hayat kurtaran tıbbi tedavi gördü ve ardından daha ileri tıbbi tedavi için bir hastaneye nakletti.

Kahramanmaraş’ta depremler nedeniyle terk edilen bir hastanenin yeniden açılmasına yardımcı olan doktor, hemşire ve sağlık görevlilerinden oluşan sağlık ekibi, tedaviye başladı.

kahramankazanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu