Haber

Ergün Atalay’dan asgari ücret çıkışı: Bize uymayan rakam olursa bir daha gitmeyiz

Asgari fiyattan yapılacak orta zam oranının belirlenmesi için bugün ilk toplantı yapılacak. Toplantıda emekçi, patron ve iktidar partileri bir araya gelecek. Ortadaki artışın yüzdesi bu toplantılarda netleşecek.

Toplantı öncesi Habertürk’ten Bülent Aydemir’in sorularını yanıtlayan Türk-İş Lideri Ergün Atalay, “Bakalım neler olacak. Geçen sene teklifi makul bulmadığımız için toplantıya gitmemiştik.

Türk-İş’e bağlı iş kollarında herhangi bir asgari ücret olmadığını hatırlatan Atalay, “Daha önce asgari ücretli bir kişinin müzakerelere katılması gerektiğini söyledik. Hukuki muhatabımız sizsiniz diyorlar. Henüz bir rakam yok. .Ben bu aşamada hiç konuşmuyorum ama gidip ihaleyi almak bana düşüyor.Böyle bir sistem yok.Yarın gidip bakalım ne diyecekler.Onlardan ne çıkacak?Onlardan ne gelecek? İlk toplantıda masaya getirelim, ona göre duruşumuzu belirleyelim” dedi.

Ücret belirleme sürecinin yasal bir zorunluluk olduğunu hatırlatan Atalay, bu noktada patrona davette bulundu. Atalay, “Çalışana asgari ücretten fazlasını verin. Elinizi tutan var mı?” söz konusu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu