Haber

Emekli Emniyet Müdürü İki Çocuğa Cinsel İstismardan 13,5 Yıl Hapis Cezası Aldı

Ankara’da yaşayan emekli emniyet müdürü Ahmet Y. hakkında 15 ve 16 yaşlarındaki iki çocuğa ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan 60 yıldan 84 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mahkeme, Ahmet Y. adlı kişiyi toplam 13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

2015 yılında 3’üncü sınıf emniyet müdürü rütbesiyle emekli olan Ahmet Y., köpeklerini eğitim için Ankara Gölbaşı ilçesinde sahibi olduğu köpek eğitim merkezine getirirken, 16 yaşındaki İ.A. ve kendisine cinsel tacizde bulunduğu teziyle DC adında 15 yaşında bir kız çocuğu.

Bulunan kızların resimleri ve fotoğrafları

Çocukların ailelerinin şikayeti üzerine gözaltına alınan Ahmet Y., çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Ahmet Y’nin evi ve köpek eğitim merkezi arandı.

Arama, davayı önemli ölçüde etkileyecek kanıtlar buldu.

Cep telefonunda köpek eğitim merkezindeki kızların video ve fotoğrafları bulundu.

‘Çocuğa eğitici-öğretici tarafından zincirleme nitelikli cinsel istismar’ suçundan dava açıldı

Görüntülerde Ahmet Y.’nin kızları yönlendirdiği ve mahrem yerlerini görüntülemeye çalıştığı görüldü. Ahmet Y.’nin cep telefonunda da genç kızların görüntü ve fotoğrafları bulundu. Soruşturma sonunda Ahmet Y. hakkında ‘eğitmen-öğretmen tarafından çocuğa nitelikli cinsel istismar’ kabahatinden 60 yıldan 84 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

13 yıl 6 ay 15 gün hapis cezası

Ankara 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Ahmet Y. kendisine iftira atıldığını iddia etti. Mahkeme heyeti, Ahmet Y.’yi ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün, ‘çocuğun taciz ederek cinsel istismarı’ suçundan 4 yıl 2 ay olmak üzere toplam 13 yıl 6 ay ve 15 gün.

besnihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu