Haber

Belediyelerin norm kadroları yeniden belirlendi

ANKARA (İGFA) –Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Yerel Yönetim Birliklerinin Norm Takım Unsurları ve Standartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Son nüfus verilerine göre norm kadrodaki belediyelerin durumu güncellendi.

Hatırlanacağı üzere Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen yönetmelik kapsamında; Belediye ve bağlı kuruluşları ile Yerel Yönetim Birlikleri, belediye ve bağlı kuruluşları ve mahalli idare birliklerinin norm belirleme unsurları ve standartlarına ilişkin yönetmelik, yasal statülerine ve hizmet özelliklerine göre altı ana kümede fiyatlandırılmaktadır.
(A) Küme: Büyükşehir Belediyeleri, (B) Küme: İl Belediyeleri, (C) Küme: Büyükşehir İlçe Belediyeleri, (D) Küme: İlçe ve Belde Belediyeleri, (E) Küme: Bağlı Belediyeler, (F) Küme: Yerel Yönetim Dernekler,

Her küme kendi popülasyonuna göre alt kümelere ayrılır; (B), (C) ve (D) kümelerindeki belediyeler; İlçe merkezinin sanayi veya ticaret ve turizm özelliklerinden biri varsa bir üst nüfus kümesine, iki özelliği varsa iki üst nüfus kümesine, üç özelliği varsa üç üst nüfus kümesine yükseltilir. . Kümede (E) belediyeye bağlı kuruluşlar ve kümede (F) yerel yönetim birlikleri hizmet özelliklerine göre sınıflandırılmıştır.

Söz konusu yönetmelik değişikliğinin detaylarına ve norm seti sayısına ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

ciftelerhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu