Haber

3 Yolcunun Çarptığı Taksici Hayatını Kaybetti

Fatih’te kendi aralarında kavga eden 3 yolcu, daha sonra taksiciye saldırdı. Yolcuların çarptığı taksici hayatını kaybederken, 3 şüpheli gözaltına alındı.

Taksim’de 52 yaşındaki Aydın Altun’un kullandığı taksiyi 3 kişi çevirerek araca bindi.

Araçta kavgaya başlayan 3 kişiye ateş etmek isteyen Altun’a küfürler yağdıran 3 zanlı, ardından Altun’a darp etmeye başladı. Aracın dışında devam eden olayın ardından zanlılar koşarak uzaklaştı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Altun’u hastaneye kaldırdı. Sabaha kadar hastanede tedavisine devam eden Altun, aldığı darbeler nedeniyle yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Gruplar, 3 zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı. Aydın Altun için yarın cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi.

Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu olayla ilgili açıklama yaptı.

Aksu, ‘Tarlabaşı’ndan 3 vatandaş Aydın kardeşimizi işaret ediyor. Aydın kardeşimiz de vatandaşları aracına bindiriyor. Unkapanı Köprüsü’ne geldiğinde sarhoş olduklarını hisseder. Çapa’ya asıl yaklaşınca 3 kişi şoför abimize çarptı. Daha sonra aşağı iner. Tekrar kötü bir şekilde vururlar ve kaçarlar. Olayı fark eden polis ekipleri arkadaşımızı hastaneye götürüyor. Taksicimiz sabaha karşı aldığı darbeler nedeniyle hayatını kaybediyor. Maalesef bir arkadaşımızı kaybettik. Uyuşturucu kullandılar, alkol kullandılar, arabaya bindirmezsek yanılmış oluruz. Onu alırsak, hayatımıza mal olacak. Bizi bu hale getirdiler. Yargısız infaz yapıyorlar. Ne yazık ki biz bu tarz bir koltukta meslek yapıyoruz.dedim.

Altun’un yakınlarından Ersoy Aksu, “Acımız büyük. Şu an bir şey söyleyemem. Karşı taraftakiler için gerekli cezaların verilmesini istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu